ARTİST 2019 "Sanatsever Kurum Ödülü" İKÜ’nün

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı gerçekleştirildi. Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri, üniversiteler ve genç sanatçıların da konuk olduğu İstanbul Sanat Fuarı, Faust teması ile sanatseverleri karşıladı. Fuar kapsamında 4 Kasım Pazartesi günü düzenlenen ödül törenine birçok gazeteci, yazar ve davetli katıldı.

Indigo Kid’s House Anaokulu Öğrencileri “Modernlik Eşiği – Lignum” Sergisini Ziyaret Ettiler

Indigo Kid’s House Anaokulu öğrencileri, 31 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de İKÜSAG’da açılışı gerçekleştirilen “Modernlik Eşiği – Lignum” sergisini ziyaret ettiler. Eserleri büyük bir merakla inceleyen minik sanatseverler, daha sonra Sanat Yönetimi Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ eşliğinde sanat atölyesinde gördükleri resimleri kendi hayal güçleri doğrultusunda yorumlayarak resmettiler. 
 

“Spiral Jetty” Sergi Turu

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) 25 Eylül Çarşamba günü ziyarete açılan “Spiral Jetty” sergisi, İKÜSAG’ın asistan öğrencilerinden Berfin Halisdemir (Sanat Yönetimi Bölümü 2. Sınıf) tarafından sanatseverlere gezdirildi. 2 Ekim Salı günü gerçekleştirilen sergi turunda, öğrencimiz serginin kavramsal çerçevesinden, 16. İstanbul Bienali’nin ana temasından ve “Spiral Jetty” sergisinin oluşum sürecinden bahsetti.

İKÜSAG “Spiral Jetty Sergisi” ile Sezonu Açtı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2019-2020 sanat sezonunun ilk sergisinde Gökçe Erhan, Alper Aydın, Yüksel Dal ve Ahmet Duru’nun eserlerinden oluşan seçkiye ev sahipliği yapıyor. 25 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te Ataköy yerleşkemizde gerçekleştirilen kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışına; Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Üstünipek, Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Prof. Dr.

İKÜSAG “Spiral Jetty” Sergisi

İKÜSAG 2019-2020 sanat sezonunun ilk sergisinde Gökçe Erhan, Alper Aydın, Yüksel Dal ve Ahmet Duru’nun eserlerinden oluşan seçkiye ev sahipliği yapacak. 25 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te Ataköy yerleşkesinde gerçekleşecek açılış kokteyli ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak “Spiral Jetty” adlı karma sergi, aynı zamanda “7. Kıta” temalı 16. İstanbul Bienali’yle paralel olarak ilerleyecek ve 23 Ekim Çarşamba gününe kadar ziyarete açık kalacak.

İKÜSAG 2019-2020 Sanat Sezonunu “Spiral Jetty” Sergisi ile Açacak

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2019-2020 sanat sezonunu “Spiral Jetty” sergisi ile açacak.

İKÜSAG 2019-2020 sanat sezonunun ilk sergisinde Gökçe Erhan, Alper Aydın, Yüksel Dal ve Ahmet Duru’nun eserlerinden oluşan seçkiye ev sahipliği yapacak.

25 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te İKÜ Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilecek açılış kokteyli ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak “Spiral Jetty” adlı karma sergi, aynı zamanda 16. İstanbul Bienali’yle de paralel olarak ilerleyecek.

Akıngüç Koleksiyonu İKÜSAG’da

Türk resim sanatının farklı kuşak ve sanat anlayışına sahip önemli isimlerinin eserlerini bir araya getiren İKÜ Akıngüç Sanat Koleksiyonu’nun 22 eseri, Ataköy yerleşkemizde yer alan İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ağırlıklı olarak yağlı boya resimlerin yer aldığı, fotoğraf ve bronz heykellerin de bulunduğu seçki, 10 Temmuz 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

19 Mayıs’ın 100’üncü Yılına Özel Sergi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), Reklamcı/Yazar Ender Merter’in arşivinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı’nın 100’üncü yılına özel bir sergi hazırladı. Ender Merter işbirliğiyle düzenlenen, Türk afiş ve tasarımının öncü isimlerinden İhap Hulusi Görey’in eserlerinin yer aldığı “Asırlık Gençlik Kutlaması Özel Sergisi” 13 Mayıs Pazartesi günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilen kokteyl ile ziyarete açıldı.