“Miss Power II - Dünya Kadınlar Günü Sanatçılar Buluşması”na İKÜ Ev Sahipliği Yaptı

İKÜ Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi tarafından düzenlenen “Miss Power - Dünya Kadınlar Günü Sanatçılar Buluşması”nın ikincisi 8 Mart Cuma günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde bulunan Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Süzet Haklı'nın "Serenity" İsimli Kişisel Sergisi İKÜSAG'da Açıldı

Eserleriyle doğal hayatın korunmasına dikkat çekmeyi amaçlayan ressam Süzet Haklı’nın ‘Serenity’ isimli kişisel sergisi kapılarını İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) sanatseverlere açtı. Eserlerin çıkış noktası hakkında bilgi veren Ressam Süzet Haklı, geçmişten günümüze kadar gelen ve miras değeri olan yapıların içine, nesli tükenmeye başlayan hayvanları yerleştirerek insanları eyleme geçirmeyi amaçladığını belirtti.

“Metropol An” Sergisi 1 Mart 2019'a Kadar Ziyaret Edilebilecek

İletişim Tasarımı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan’ın 30 Ocak Çarşamba günü İKÜSAG’da açılışı gerçekleştirilen 11. kişisel sergisi olan “Metropol An” sergisi, 1 Mart Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek. 

Kültür 2000 ve Kültür Ataköy liselerinden gelecek öğrenciler, 28 Şubat Perşembe günü sergiyi gezecek.

Kültür2000 Koleji Alkent Anaokulu Öğrencileri İKÜSAG’da Devam Eden “Metropol An” Sergisini Gezdiler

Kültür2000 Koleji Alkent Anaokulu öğrencileri, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Reyhan Uludağ Eraslan’ın 27 Şubat 2019 tarihine kadar İKÜSAG’da açık kalacak olan “Metropol An” isimli kişisel sergisini sanatçı eşliğinde gezdiler. Eraslan sergi turu sırasında renk armonisi, biçim, resimde mimari gibi konuları anlattığı öğrenciler ile birlikte bir de atölye çalışması yaptı. 
 

"Metropol An" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nden altın madalyayla dönen İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İletişim Tasarımı Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan, 11’inci kişisel sergisi "Metropol An"ı İKÜSAG’da sanatseverlerin beğenisine sundu. Serginin açılışına İKÜ Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hacı Ömer Karpuz, akademisyenler, sanatçılar ve öğrenciler katıldı.

İKÜ 2019’un İlk Konserinde Fazıl Say’ı Konuk Etti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2019’un ilk konserinde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ı konuk etti. Her yıl beş kıtada verdiği yüzden fazla konser ile dünyanın en tanınmış müzisyenlerinden biri olan usta sanatçı, 8 Ocak Salı günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “İzmir Süiti Opus 79”u dinleyicilerle buluşturdu.

Rachmaninov Anatolian Project Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'ndeydi

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, Doğu-Batı sentezli çalışması “Rachmaninov Anatolian Project” ile dünyada ses getiren piyanist Güldiyar Tanrıdağlı'yı ağırladı.

29 Kasım Perşembe günü Akıngüç Sahnesi'nde gerçekleştirilen konserde, 20. yüzyılın en büyük piyanisti ve bestecilerinden Rachmaninov’un doğu etkilerini taşıyan solo piyano eserlerinin ve ‘lied’lerinin Anadolu enstrumanlarıyla buluştuğu albüm, İKÜ’lülere ve müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

İlker Gümüşoluk ve Mesut Süre Stand-Up Gösterisi

Yeni sanat yılında kapılarını İdil Biret resitali ile açan İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, 25 Ekim Perşembe günü İlker Gümüşoluk ve Mesut Süre ’yi Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturdu.

Stand-up denilince akla ilk gelen isimlerden olan Gümüşoluk ve Süre, gerçekleştirdikleri keyifli sohbetle misafirlere unutulmaz bir gece yaşattılar.