Akıngüç Koleksiyonu İKÜSAG’da

Türk resim sanatının farklı kuşak ve sanat anlayışına sahip önemli isimlerinin eserlerini bir araya getiren İKÜ Akıngüç Sanat Koleksiyonu’nun 22 eseri, Ataköy yerleşkemizde yer alan İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ağırlıklı olarak yağlı boya resimlerin yer aldığı, fotoğraf ve bronz heykellerin de bulunduğu seçki, 10 Temmuz 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

19 Mayıs’ın 100’üncü Yılına Özel Sergi

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), Reklamcı/Yazar Ender Merter’in arşivinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı’nın 100’üncü yılına özel bir sergi hazırladı. Ender Merter işbirliğiyle düzenlenen, Türk afiş ve tasarımının öncü isimlerinden İhap Hulusi Görey’in eserlerinin yer aldığı “Asırlık Gençlik Kutlaması Özel Sergisi” 13 Mayıs Pazartesi günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde gerçekleştirilen kokteyl ile ziyarete açıldı.

1.SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN "MOTİVASYON" SERGİSİ

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü 1.sınıf öğrencileri Dr. Reyhan Uludağ Eraslan liderliğinde yaptıkları çalışmalarını “Motivasyon” adlı atölye sergini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi, 3 Mayıs tarihine kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde ziyaret edilebilecek.

“TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi” İKÜSAG'da açıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), 2018-2019 sanat sezonunun yedinci sergisinde, 13 sanatçının eserlerinden oluşan ‘TÜYAP Sanat Koleksiyonu Seçkisi'ni sanatseverlerin beğenisine sundu. 

24 Nisan Çarşamba günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde açılışı gerçekleştirilen sergide, heykel ve ağırlıklı olarak yağlı boya resimlerden oluşan eserler yer alıyor. 

“Bu sanat sezonunun son sergisi”

“TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” Bilgilendirme Semineri 

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), 27 Mart Çarşamba günü “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” bilgilendirme seminerini düzenledi. 1. kat çok amaçlı salonda saat 13.00’te gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilerimiz yarışma hakkında bilgilendirildi. TRT Eğitim Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen seminerde; yarışmanın amacı, genel şartları, kategorileri ve yarışma takvimi üzerinde duruldu. Seminerde ayrıca TRT Prodüktörü Ayla Karlı Tezgören tarafından ‘bir fikrin projeye dönüştürülürken nelere dikkat edilmesi gerektiği’ sektör deneyimleri üzerinden anlatıldı.

Art On İstanbul Sanatçılarının 'Crossroads 6' Sergisi İKÜSAG'da Sanatseverle Buluştu

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG) 2018-2019 sanat sezonunun altıncı sergisinde, Art ON İstanbul tarafından temsil edilen Ahmet Çerkez, Evren Sungur, Oddviz, Olcay Kuş ve Olgu Ülkenciler'in eserlerinden oluşan seçkiye ev sahipliği yapıyor. Beş sanatçının eserlerinden oluşan “Crossroads 6 - Art ON İstanbul” adlı karma sergi, 27 Mart Çarşamba günü Ataköy yerleşkemizde gerçekleştirilen açılış kokteyli ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ve İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr.

“Miss Power II - Dünya Kadınlar Günü Sanatçılar Buluşması”na İKÜ Ev Sahipliği Yaptı

İKÜ Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi tarafından düzenlenen “Miss Power - Dünya Kadınlar Günü Sanatçılar Buluşması”nın ikincisi 8 Mart Cuma günü İKÜ Ataköy yerleşkesinde bulunan Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Süzet Haklı'nın "Serenity" İsimli Kişisel Sergisi İKÜSAG'da Açıldı

Eserleriyle doğal hayatın korunmasına dikkat çekmeyi amaçlayan ressam Süzet Haklı’nın ‘Serenity’ isimli kişisel sergisi kapılarını İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) sanatseverlere açtı. Eserlerin çıkış noktası hakkında bilgi veren Ressam Süzet Haklı, geçmişten günümüze kadar gelen ve miras değeri olan yapıların içine, nesli tükenmeye başlayan hayvanları yerleştirerek insanları eyleme geçirmeyi amaçladığını belirtti.

“Metropol An” Sergisi 1 Mart 2019'a Kadar Ziyaret Edilebilecek

İletişim Tasarımı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan’ın 30 Ocak Çarşamba günü İKÜSAG’da açılışı gerçekleştirilen 11. kişisel sergisi olan “Metropol An” sergisi, 1 Mart Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek. 

Kültür 2000 ve Kültür Ataköy liselerinden gelecek öğrenciler, 28 Şubat Perşembe günü sergiyi gezecek.

Kültür2000 Koleji Alkent Anaokulu Öğrencileri İKÜSAG’da Devam Eden “Metropol An” Sergisini Gezdiler

Kültür2000 Koleji Alkent Anaokulu öğrencileri, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Reyhan Uludağ Eraslan’ın 27 Şubat 2019 tarihine kadar İKÜSAG’da açık kalacak olan “Metropol An” isimli kişisel sergisini sanatçı eşliğinde gezdiler. Eraslan sergi turu sırasında renk armonisi, biçim, resimde mimari gibi konuları anlattığı öğrenciler ile birlikte bir de atölye çalışması yaptı.