“Buluşma” Karma Resim Sergisi İKÜSAG'da Açıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) ile Greyart iş birliğinde gerçekleştirilen “Buluşma” isimli karma resim sergisi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00'te İKÜ Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) Kültür'lüler ve sanatseverlerle buluştu. Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ve Küratör Mustafa Albayrak’ın konuşmalarının ardından açılışı yapılan sergide; Altan Çelem, Bahri Genç, Ekrem Kahraman, Gülten İmamoğlu, Mahir Güven ve Mustafa Albayrak gibi Türk çağdaş resim sanatının önde gelen altı sanatçısının eserleri yer alıyor.

“Buluşma” Karma Resim Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) ile Greyart iş birliğinde gerçekleştirilecek “Buluşma” isimli karma resim sergisi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00'te İKÜ Sanat Galerisi’nde Kültür'lüler ve sanatseverlerle buluşacak. Altan Çelem, Bahri Genç, Ekrem Kahraman, Gülten İmamoğlu, Mahir Güven ve Mustafa Albayrak gibi Türk çağdaş resim sanatının önde gelen altı isminin eserlerinin yer alacağı sergi, 1 Temmuz 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, “Anadolu Nefesli Beşlisi”ni Ağırladı

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), “Del Mundo” isimli projesi ile dinleyicileri müzik repertuvarının en sevilen üfleme beşli eserleriyle tanıştıran Anadolu Nefesli Beşlisi’ni ağırladı. Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk ve Hüseyin Uçar’dan oluşan “Anadolu Nefesli Beşlisi”, 28 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde izleyicileriyle buluştu.

Anadolu Nefesli Beşlisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), Anadolu Nefesli Beşlisi'ni Kültür'lüler ve sanatseverlerle bir araya getiriyor. İlgi çekici konser programları ile seyircilerin büyük beğenisini kazanan Anadolu Nefesli Beşlisi, “Del Mundo” isimli projesi ile dinleyicileri müzik repertuvarının en sevilen üfleme beşli eserleriyle dünya turuna çıkarıyor.

Özgen Ulukutlu “Renkler Belirirken” Resim Sergisi İKÜSAG’da Açıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), Özgen Ulukutlu'nun “Renkler Belirirken” isimli resim sergisini Kültür'lüler ve sanatseverlerle buluşturdu. 30 Mart Çarşamba günü saat 15.00’te açılışı yapılan sergide, Ulukutlu'nun doğanın öğelerini soyutlayarak farklı renk kompozisyonlarıyla oluşturduğu eserleri, sanatseverler tarafından gezildi. Sergide ayrıca Ulukutlu’nun resim çalışmalarından esinlenerek yazdığı Cibinlik adlı şiir kitabı da ilgi gördü.

“Renkler Belirirken” Resim Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), Özgen Ulukutlu'nun “Renkler Belirirken” isimli resim sergisini Kültür'lüler ve sanatseverlerle buluşturacak. Ulukutlu'nun doğa öğelerini soyutlayarak farklı renk kompozisyonlarıyla oluşturduğu eserlerinin yer alacağı sergi, 30 Mart Çarşamba günü saat 15.00'te İKÜSAG Sergi Salonu'nda açılacak. Sergi, 6 Mayıs 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, “Ben Anadolu” Oyunu ile Ayça Bingöl’ü Ağırladı 

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), Ayça Bingöl’ün usta oyunculuğunda sahnelenen “Ben Anadolu” isimli tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu. "Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında sahnelenen oyunda, Anadolu’nun farklı çağlarına tanıklık etmiş 16 farklı kadın karakterin hikayesi anlatılıyor. Yıldız Kenter’in öğrencisi Ayça Bingöl’ün eşsiz performans sergilediği “Ben Anadolu”, sanatseverlerden büyük beğeni topladı. Yönetmenliğini Görkem Yeltan’ın, müziklerini ise Baba Zula’nın üstlendiği tiyatro oyunu, 17 Mart Perşembe günü saat 19.00’da izleyecilerle buluştu.

Doç. Dr. Reyhan Uludağ Eraslan’ın Eserleri, “Uluslararası Art Ankara 8. Çağdaş Sanat Fuarı”nda Sergilendi

Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü akademisyenlerinden & İKÜSAG Yöneticisi Doç. Dr. Reyhan Uludağ Eraslan’ın eserleri, 9-13 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen “Uluslararası Art Ankara 8. Çağdaş Sanat Fuarı” kapsamında sergilendi.
 

"Ben Anadolu" Tiyatro Oyunu

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 25. kuruluş yılına özel sanatseverleri bu kez "Ben Anadolu" adlı tiyatro oyunu ile buluşturacak. "Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 19.00'da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek oyunda; binlerce yıldır Anadolu’yu var eden kadınlar, koca bir tarihe yayılan hikâyeleriyle Güngör Dilmen’in klasikleşmiş eserinde buluşacak. Ben Anadolu Kibele’den Hürrem Sultan'a uzanan bir kadınlar geçidi.

Nazım Hikmet'in Ölümsüz Aşkı “Piraye”, Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde Sahnelendi

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), sezonun beşinci etkinliğinde yeni bir tiyatro oyunuyla sanatseverleri ağırladı. Usta Şair Nazım Hikmet’in kendi iç dünyasını yansıttığı, eşine aşkını anlattığı şiir ve mektuplarla çevrili bir oyun olan “Piraye”, 24 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Yönetmenliğini ve oyunculuğunu ödüllü yönetmen Murat Çidamlı’nın üstlendiği oyun, sanatseverlerden büyük beğeni topladı.