İKÜ 2019’un İlk Konserinde Fazıl Say’ı Konuk Etti

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2019’un ilk konserinde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ı konuk etti. Her yıl beş kıtada verdiği yüzden fazla konser ile dünyanın en tanınmış müzisyenlerinden biri olan usta sanatçı, 8 Ocak Salı günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “İzmir Süiti Opus 79”u dinleyicilerle buluşturdu.

Rachmaninov Anatolian Project Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'ndeydi

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, Doğu-Batı sentezli çalışması “Rachmaninov Anatolian Project” ile dünyada ses getiren piyanist Güldiyar Tanrıdağlı'yı ağırladı.

29 Kasım Perşembe günü Akıngüç Sahnesi'nde gerçekleştirilen konserde, 20. yüzyılın en büyük piyanisti ve bestecilerinden Rachmaninov’un doğu etkilerini taşıyan solo piyano eserlerinin ve ‘lied’lerinin Anadolu enstrumanlarıyla buluştuğu albüm, İKÜ’lülere ve müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

İlker Gümüşoluk ve Mesut Süre Stand-Up Gösterisi

Yeni sanat yılında kapılarını İdil Biret resitali ile açan İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, 25 Ekim Perşembe günü İlker Gümüşoluk ve Mesut Süre ’yi Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturdu.

Stand-up denilince akla ilk gelen isimlerden olan Gümüşoluk ve Süre, gerçekleştirdikleri keyifli sohbetle misafirlere unutulmaz bir gece yaşattılar.
 

Mesut Süre & İlker Gümüşoluk Stand Up Gösterisi

Mesut Süre & İlker Gümüşoluk Stand up, 25 Ekim Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sizlerle... "Stand Up Comedy, Rabarba ve Apartman Sohbetleri programlarıyla adından sıkça söz ettiren İlker Gümüşoluk 13 yıllık stand up serüveninde Türkiye genelinde 1000'in üzerinde gösteriye imza attı. Komedyen, tek kişilik gösterisinde ikili ilişkiler başta olmak üzere birçok farklı konuyu kendi tespit ve hikayelerinden yola çıkarak seyircisiyle buluşturuyor.

İKÜ, Yeni Sanat Yılını İdil Biret Resitali İle Açtı

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) her yıl birbirinden değerli isimleri ve grupları ağırladığı kültür sanat mekânı Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, yeni sanat yılında kapılarını İdil Biret Resitali ile açtı. 

9 Ekim Salı günü saat 19.00’da İKÜ Ataköy yerleşkesinde Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM) tarafından gerçekleştirilen resitalde, Türkiye’nin klasik müzik dehalarından İdil Biret; Bach, Haendel, Chopin ve Beethoven’ın eserlerini yorumladı. Sanatseverler bu eşsiz müzik ziyafeti ile unutulmaz bir gece yaşadı.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi 2018-2019 Sanat Yılı Etkinlik Programı

Üniversitemiz Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi 2018-2019 Sanat Yılı Etkinlik Programı belli oldu. İKÜ ve İKEK öğrencileri, mezunları ile akademik ve idari personelinin % 50 indirimli olarak katılabileceği etkinliklerin takvimi için hazırlanan tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz.

İKÜ Türk Halk Müziği Korosu “Rengarenk Türküler” Konseri

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 14 Mayıs Pazartesi günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Rengarenk Türküler” konserini düzenledi.

Şef Bülent Kılıçarslan yönetimindeki İKÜ Türk Halk Müziği Korosu’nun Anadolu’nun farklı yörelerinden türküleri seslendirdiği konser, izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.